Uczestnicy o Turnieju Sukces na Bank

„Nie ma żadnej różnicy – czy ktoś jest z wielkiego miasta, z dużej, typowo ekonomicznej szkoły, czy jest to mała szkoła, gdzieś w naprawdę malutkiej miejscowości. Warto jest brać udział, warto jest naprawdę uwierzyć w uczniów, poszerzać wiedzę i dać im możliwość przeżycia tego.” – tak do udziału w Turnieju zachęca pani Alicja Mirkowicz, nauczyciel w Zespole Szkół nr 5 w Ełku, której drużyna zajęła drugie miejsce w II edycji turnieju.. Zobacz cały wywiad, w którym opisuje jaką przygodą był dla niej i dla jej uczniów udział w projekcie.

 

„Są ogromne emocje - rywalizacja sięga zenitu, są wspaniali eksperci, niesamowity prowadzący. Ten teleturniej jest dla każdego. Znajdźcie fajnych uczniów, dajcie im szansę na to, żeby wystartowali. Naprawdę warto.” Takie słowa zachęty kieruje do was pani Maria Kołłupajło, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, której drużynom w obu poprzednich edycjach Turnieju udało się dotrzeć do etapu telewizyjnego. W II edycji drużyna, którą przygotowała pani Maria zajęła trzecie miejsce w Turnieju. Zobacz wywiad, w którym opisuje jak wspomina udział w projekcie.

 

„Bardzo, bardzo zachęcam, abyście próbowali przekonać Waszych uczniów do udziału w tym konkursie. Dla mnie najważniejszą jego zaletą jest to, że mogę powiedzieć, że jest to konkurs interdyscyplinarny. Jest to konkurs, który umożliwia naszym uczniom powiązanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości z bardzo szerokim spektrum innych zagadnień, które nas dookoła otaczają.” Tak Turniej Sukces na Bank opisuje pan Waldemar Kotowski, dyrektor Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku, który dwukrotnie brał udział w projekcie – raz docierając wraz z drużyną do etapu telewizyjnego. Zobacz wywiad, w którym opowiada na czym polega turniej Sukces na Bank.


 

„Jeżeli, podobnie jak ja, interesujecie się ekonomią, która zahacza o wszystkie dziedziny naszego życia, to naprawdę polecam wam wzięcie udziału w tym teleturnieju. Nie tracicie na tym nic, a możecie zyskać naprawdę wiele.” – tak do udziału w Turnieju zachęca Agnieszka Bagińska, uczennica Zespołu Szkół nr 5 w Ełku, która wraz z drużyną zajęła drugie miejsce w II edycji projektu. Zobacz pełen wywiad, w którym Agnieszka oraz pozostali członkowie drużyny z Ełku opowiadają o tym jakie emocje towarzyszyły im podczas rozgrywek.

 

Jedyny taki teleturniej ekonomiczny w Polsce

 SUKCES NA BANK to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach.   Na podstawie dwóch etapów rozgrywek w szkołach (odbywających się za pomocą testu online) wyłonimy 16 najlepszych drużyn, które zaprezentują się w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3. W finale zmierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które zawalczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 000 złotych. 


 Rejestracja do 3 edycji otwarta do 8 marca 2021r.