FAQ

Do kiedy można zgłaszać się do teleturnieju?

Ostatni dzień rejestracji to 7 stycznia, zachęcamy jednak do jak najszybszego zgłaszania się - drużyny już zapisane uzyskują dostęp do dodatkowych pomocy naukowych w postaci pytań z I edycji turnieju.

Czy trzeba podawać skład drużyny?

W I etapie turnieju nie trzeba podawać składu osobowego drużyny. Nauczyciel rejestruje zespół podając dane szkoły oraz swoje informacje kontaktowe.

Jak wygląda test w etapie eliminacyjnym?

Pięcioosobowa drużyna, pod nadzorem nauczyciela prowadzącego, wspólnie wypełnia test na jednym urządzeniu z dostępem do internetu. Wszystkie drużyny biorące udział w eliminacjach rozpoczynają test o tej samej godzinie. Dostęp do testu uzyskuje się po zalogowaniu do założonego przy rejestracji konta w aplikacji na stronie internetowej turnieju. Test składać się będzie z 40 pytań jednokrotnego wyboru w formule ABCD. Za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać 1 punkt. Swój wynik punktowy i czas będzie można zobaczyć od razu po ukończeniu testu. Do kolejnego etapu awansują 32 najlepsze drużyny - w pierwszej kolejności liczy się wynik punktowy, w przypadku wyników ex aequo czynnikiem decydującym jest czas ukończenia testu. Lista szkół, które awansują do kolejnego etapu zostanie opublikowana najpóźniej w ciągu 48 h od zakończenia testu.

Jakie są nagrody?

Główna nagroda dla drużyny szkolnej to 20 000 złotych. Każda z 16 drużyn, które awansują do etapu telewizyjnego otrzymuje nagrodę pieniężną. Pełna rozpiska nagród wraz z ich wysokościami znajduje się w regulaminie konkursu.

Czy nauczyciel otrzymuje nagrody?

Tak, nauczyciel każdej drużyny, która awansuje do etapu telewizyjnego również otrzymuje nagrodę pieniężną. Nagroda dla nauczyciela, który przygotował najlepszą drużynę (I miejsce) to 3 000 złotych. Pełna rozpiska nagród wraz z ich wysokościami znajduje się w regulaminie konkursu.

Gdzie i kiedy odbywać będzie się etap telewizyjny?

Nagrania do etapu telewizyjnego odbędą się w studiu telewizyjnym TVP Bydgoszcz i planowane są na dwa weekendy - 7 i 8 marca nagrywane będą ćwierćfinały, a 21 i 22 marca - półfinały i finał.

Czy zwracane są koszty dojazdu na etap telewizyjny?

Tak, organizator zwraca koszty dojazdu na etap telewizyjny. O dokładnych warunkach zwrotu informować będziemy drużyny, które awansują do tego etapu.
Organizator zapewnia również nocleg i wyżywienie drużynom biorącym udział w nagraniach oraz ich opiekunom.

Jedyny taki teleturniej ekonomiczny w Polsce

 Pierwsza edycja projektu SUKCES NA BANK to była wielka przygoda! Podobnych wrażeń z pewnością nie zabraknie też w drugiej edycji turnieju. Pierwsze dwa etapy, rozgrywane za pomocą aplikacji online, wyłonią 16 najlepszych szkół, które zmierzą się ze sobą w studiu telewizyjnym, gdzie pod czujnym okiem wykwalifikowanych ekspertów, prowadzącego, Rafała Patyry oraz kibicujących im telewidzów TVP 3 staną do walki o główną nagrodę, czyli 20 tysięcy złotych! Jesteście przedsiębiorczy? Świat finansów i ekonomii to wasze środowisko naturalne? Zgłoście swoją drużynę, sprawdźcie swoją wiedzę i zdobywajcie atrakcyjne nagrody! To może być Wasz sukces! Na bank!