Aktualności

Młodzieżowa Konferencja Ekonomiczna

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z zapisem II Młodzieżowej Konferencji Ekonomicznej Sukces na Bank.
Konferencja podzielona jest na dwie części: pierwsza z nich zatytułowana jest "Turniej „Sukces na Bank” jako projekt edukacyjny" - udział w niej wzięli organizatorzy oraz uczestnicy projektu, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach z turniejem Sukces na Bank oraz o kulisach powstawania teleturnieju.

Druga część Konferencji nosi tytuł "Edukacja dla młodych – ekonomia, prawo i przedsiębiorczość" i zawiera wystąpienia ekspertów turnieju Sukces na Bank, którzy starają się przybliżyć odbiorcom wybrane zagadnienia związane z ekonomią, prawem i przedsiębiorczością. Zachęcamy do wykorzystania tych wystąpień jako materiałów edukacyjnych na lekcjach podstaw przedsiębiorczości lub do samodzielnego poszerzania swojej wiedzy.

Nagranie z wydarzenia jest dostępne na naszym kanale na YouTube: https://youtu.be/IRoGO8ZXgdo 

Jedyny taki teleturniej ekonomiczny w Polsce

 SUKCES NA BANK to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach.   Na podstawie dwóch etapów rozgrywek w szkołach (odbywających się za pomocą testu online) wyłonimy 16 najlepszych drużyn, które zaprezentują się w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3. W finale zmierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które zawalczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 000 złotych.