Aktualności

Etap Międzyszkolny już w najbliższą środę

Przypominamy, że II etap turnieju odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 10:00. Podobnie jak w pierwszym etapie, test dostępny będzie po zalogowaniu w aplikacji na stronie www.sukcesnabank.pl i będzie aktywny przez godzinę od momentu rozpoczęcia rozgrywek (10:00 – 11:00).

Test w Etapie Międzyszkolnym składać się będzie z 40 pytań w dwóch formułach:
1.      - ABCD – 20 pytań z jedną poprawną odpowiedzią.
2.      - PRAWDA/FAŁSZ – 20 pytań z jedną poprawną odpowiedzią.
Za każdą poprawną odpowiedź można otrzymać 1 punkt. 

Przypominamy, że na tym etapie wprowadzona zostaje możliwość pominięcia pytania bez udzielenia odpowiedzi (pytanie to nie jest punktowane). Równocześnie za błędnie udzieloną odpowiedź będzie odejmowany 1 punkt.

Ten zabieg wprowadza element zarządzania ryzykiem – drużyna będzie musiała oszacować, czy woli ryzykować zaznaczeniem odpowiedzi, która może dać im punkt, czy woli zagrać zachowawczo i pominąć pytanie, rezygnując tym samym z możliwości zdobycia punktu. Taka formuła przygotowuje uczestników do kolejnego etapu turnieju, w którym zarządzanie ryzykiem będzie o wiele istotniejsze. W przypadku wyniku ex aequo dla dwóch lub więcej drużyn, czynnikiem decydującym będzie czas, w którym drużyna ukończyła II etap rozgrywek. 

Wszystkim drużynom uczestniczącym w nadchodzącym teście życzymy powodzenia! 

Jedyny taki teleturniej ekonomiczny w Polsce

 SUKCES NA BANK to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach.   Na podstawie dwóch etapów rozgrywek w szkołach (odbywających się za pomocą testu online) wyłonimy 16 najlepszych drużyn, które zaprezentują się w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3. W finale zmierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które zawalczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 000 złotych. 


 Rejestracja do 3 edycji otwarta do 8 marca 2021r.